Dezerty

Čerešne síce pochádzajú z Prednej Ázie a juhovýchodnej Európy, ale dnes sú rozšírené na celom svete. Dužina je tvorená viac ako 80% vody, ďalej ovocnými cukrami, čerešne sú významným zdrojom minerálov: horčík, železo, jód, fosfor, zinok, vápnik, draslík a kremík a vitamínov: A, B, C, E a P. Čerešne chránia väzivové tkanivo pred...

Tento nepečený ovocný dezert je super rýchlo hotový a chutí naozaj fantasticky. S kalóriami naviac sa tiež trápiť nemusíte. V jednej porcii je totiž iba niečo málo cez 110 kcal. Chuť jabĺk, jahôd a čučoriedok baví každého s mlsným jazýčkom.

Jedným z prvých produktov jarnej záhradky je rebarbora. Rebarbora je osviežujúca, šťavnatá s mierne kyselkavou chuťou, ktorú keď prepojíme s tradičným receptom na krehké cesto, vyjde nám dokonalá chuť nedeľného koláča ako stvoreného vychutnať si ho v slnkom zaliatej jarnej záhrade.

Cícerové sušienky sú zdravou alternatívou ku klasickým sušienkam kvôli svojim zložkám a malému množstvu cukru. Výborne chutia ku kávičke, šálke obľúbeného čaju alebo ako rýchly a zdravý snack pri chuti na niečo sladké.

Bublanina je rýchly koláč s ovocím, ktorý vždy poteší chuťové poháriky. Jednoduchý, chutný, rýchlo hotový a môže sa kombinovať s akýmkoľvek sezónnym ovocím. Dnes v zdravšej verzii a bez klasickej múky.

Nízkotučný tvaroh mám v chladničke snáď stále. Táto surovina je veľmi vďačná nielen čo do výživových vlastností ale i pri príprave rýchlych fit koláčov alebo slaných snackov. Vysoký obsah bielkovín, nízky obsah tuku. Obsah kazeínu v tvarohu tiež stojí za zmienku. Kazeín je bielkovina, ktorá sa vstrebáva postupne, preto máš stálu zásobu bielkovín a...

Bábovka je klasika. Veľa receptov, variácií, chutí. V nasledujúcom recepte vynecháme múku a znížime obsah jednoduchých cukrov. Na chuti to našej fit bábovke neuberie. Práve naopak. A vychutnáš si ju bez výčitiek .