Dezerty

Cícerové sušienky sú zdravou alternatívou ku klasickým sušienkam kvôli svojim zložkám a malému množstvu cukru. Výborne chutia ku kávičke, šálke obľúbeného čaju alebo ako rýchly a zdravý snack pri chuti na niečo sladké.

Bublanina je rýchly koláč s ovocím, ktorý vždy poteší chuťové poháriky. Jednoduchý, chutný, rýchlo hotový a môže sa kombinovať s akýmkoľvek sezónnym ovocím. Dnes v zdravšej verzii a bez klasickej múky.

Nízkotučný tvaroh mám v chladničke snáď stále. Táto surovina je veľmi vďačná nielen čo do výživových vlastností ale i pri príprave rýchlych fit koláčov alebo slaných snackov. Vysoký obsah bielkovín, nízky obsah tuku. Obsah kazeínu v tvarohu tiež stojí za zmienku. Kazeín je bielkovina, ktorá sa vstrebáva postupne, preto máš stálu zásobu bielkovín a...

Bábovka je klasika. Veľa receptov, variácií, chutí. V nasledujúcom recepte vynecháme múku a znížime obsah jednoduchých cukrov. Na chuti to našej fit bábovke neuberie. Práve naopak. A vychutnáš si ju bez výčitiek .

Ak obľubujete nízkosacharidové alebo tzv. lowcarb jedlá, tak tento recept sa bude hodiť. Muffiny s nízkym obsahom cukru, vysokým podielom bielkovín a primeraným množstvom zdravých tukov. Poďme na to.

Času máme všetci málo. Ušetriť pár minút príde vhod. Rýchle recepty šetria čas a ten nasledujúci patrí práve k nim. Rýchly, jednoduchý, chutný, málo kalórií. Pustime sa do toho.

Recept na jogurtovú zmrzlinu s proteínom a ovocím oceníte nielen ako osvieženie počas dňa, ale i večer keď Vás náhle prepadne chuť na niečo sladké a Vy nechcete narušiť svoj nastavený režim. A čo je super, potrebujete iba 3 ingrediencie.