Strúhaný Fit koláč nabitý bielkovinami

12.02.2022

Tento koláč robím veľmi rada. Je chutný a rýchlo sa míňa aj keď ho prinesiem niekam na občerstvenie. Okrem toho je nabitý bielkovinami a verím, že si ho zamilujete i Vy. 


Čo budeme potrebovať ?

15 porcií

Tvarohová plnka:

Cesto si pripravíme tak, že do misy dáme žĺtka, zmäknuté maslo, xylitol, múku, Rebuilt Strenght, sódu bikarbónu, kakao a vymiesime cesto. Podľa potreby pridávame vodu, kým nevypracujeme nelepivé tuhé cesto. Vytvarujeme valček, zabalíme do fólie a dáme na 30 minút do mrazničky. 

Následne si ho rozdelíme na dve časti. Prvú časť nastrúhame nahrubo na strúhadle. Vysypeme ňou dno formy vystlanej papierom na pečenie (s rozmermi 20x30 cm). Na spodné cesto navrstvíme plnku ktorú pripravíme tak, že metličkovým mixérom vymiešame tvaroh spolu so žĺtkom, Formulou 1, šťavou z citróna, xylitolom a na záver do plnky zľahka primiešame sneh z vyšľahaných vaječných bielkov. Druhú časť cesta nastrúhame rovnomerne na tvarohovú náplň a koláč dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov. Pečieme približne 30 minút. Z tejto dávky vyjde 15 porcií.  

1 ks/86g/197 kcal   Bielkoviny: 10,4g  Sacharidy: 16,4g  Tuky: 8,7g