Výživové poradenstvo

Zdravý životný štýl, chudnutie, priberanie ... je mnoho dôvodov ktoré nás nútia zamyslieť sa nad svojím stravovaním. Všetky však majú spoločného menovateľa, na ktorého sa v konečnom dôsledku najviac zabúda. Zdravie. 

Naše telo je jediný dom, v ktorom budeme bývať celý život, a tak by sme sa o neho mali starať ako najlepšie vieme. Najväčšia časť klientov ktorí ma oslovujú so žiadosťou o vytvorenie nutričného plánu sú tí, ktorí chcú schudnúť. Jedálniček na chudnutie je niečo čo sa nedá len tak univerzálne napísať a dať každému ten istý exemplár. Prečo? Na svete je skoro osem miliárd ľudí, čo je osem miliárd metabolizmov. Každý človek je iný a jeho telo má svoje špecifiká. Preto je na mieste obrátiť sa na odborníka - nutričného, alebo a chcete výživového poradcu, ktorý Vás bude posudzovať ako jednotlivca, ako jedinca so špecifickými návykmi a potrebami a na základe úvodnej analýzy vie poradiť čo je pre Vás najlepšie.   

Diéta je záležitosť, ktorá sa nedá dodržiavať dlhodobo. Je to akcia na chvíľu a - áno pomôže Vám dať dole kilá naviac ktoré Vás trápia, no keď sa potom vrátite späť k predchádzajúcemu životnému štýlu, kilá pôjdu späť ešte rýchlejšie a "prilepí sa" aj niečo naviac ( tzv. jojo efekt ). A ste tam kde ste boli. Moji klienti nedržia diétu. Učím ich ako zmeniť stravovacie návyky trvalo a udržateľne.

Jedálniček na mieru je správne pomenovanie celého procesu zmeny v stravovaní. Nejde iba o recepty, výpočet kalorického príjmu atď. Klient sa musí naučiť a pochopiť prečo jesť to čo má v jedálničku a aký význam majú pre jeho telo a zdravie suroviny z ktorých pripravuje jedlá. Tieto nové zručnosti a vedomosti získa prostredníctvom spoločných konzultácií ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou našej spolupráce. Veľa klientov má problém s časovou náročnosťou zmeny v stravovaní a doplnením mikronutrientov. Doplnky výživy Herbalife nutrition proces zmeny uľahčia, vyživia bunky a ozdravia organizmus a v neposlednom rade šetria klientom čas.       

Vo svete dospelých chceme mať všetko rýchlo a hneď. Párkrát sa nám niečo nepodarí a už to vzdávame. Je to ako keď ste sa ako dieťa učili chodiť. Najskôr ste sa iba postavili a skúšali urobiť prvé kroky. Zamyslime sa však, koľkokrát dieťa spadne na zem, kým sa naučí chodiť. Keby sa vzdalo po pár neúspechoch, tak sa chodiť nikdy nenaučí. A takto je to i s udržateľnosťou zmeny životného štýlu.  Dieťa svoje pokusy o chôdzu s radosťou a rozvahou skúša dovtedy, kým nedosiahne úspech. No dospelý človek má veľa iných starostí a povinností, a preto potrebuje motiváciu a podporu. Toto je ďalší z benefitov spolupráce s výživovým koučom. Trpezlivosťou a dôslednosťou sa vždy dopracujeme k žiadanému výsledku. Možno Vás inšpirujú výsledky mojich klientov.