Body Forming, Kruhový tréning

Veľa ľudí sa mylne domnieva, že si vystačia s kardiom - beh, chôdza, bicykel ... áno kardio tréning pomôže spáliť kalórie, zlepšiť kondíciu, ale ak chceme skutočne pracovať na posilnení svalového aparátu, bez silového tréningu sa to nezaobíde.

Silový tréning dokáže zrýchliť metabolizmus, čo je prospešné najmä pri spaľovaní nadbytočného tuku a áno, pomôže vám aj dokonale vyformovať postavu. Početné štúdie preukázali, že silový tréning môže tiež hrať veľkú úlohu pri spomalení úbytku kostnej hmoty. Pri silovom tréningu, posilníte kosti bedier, chrbtice, zápästia, členkov, u ktorých prichádza k najčastejším zlomeninám pri páde. Silový tréning pomáha získať pevné brucho, sedacie svaly, aj svaly na nohách a rukách. Či už so závažím, fitnes strojmi, vlastnou hmotnosťou alebo použitím tzv. odporových gúm - dôležitá je pravidelnosť a vykonávať silový tréning minimálne 2x týždenne. Všetko spomenuté benefity prináša i koncepcia Body forming a Kruhový tréning pre ženy.  

Body forming je funkčný tréning. Je to cvičenie, ktoré je veľmi komplexné, pretože zapája celé telo. A na rozdiel od klasického posilňovania, teda posilňovania jednotlivých svalových skupín, pri body formingu zapájame celé telo ako celok. Jednotlivé tréningové polohy sú namáhavé pre všetky svaly na tele, niektoré svaly posilňujeme, iné svaly naťahujeme, ale záver je vždy venovaný celému telu. Cvičíme s vlastnou váhou a tréning je vhodný tak pre začiatočníka ako i pokročilého keďže máme na výber viacero modifikácií tréningových polôh.

Kruhový tréning, alebo hovorovo "kruháč" patrí medzi nespočetné množstvo druhov tréningu celého tela čiže fullbody training. Ak s cvičením iba začínate alebo vás nebavia izolované cviky, kruhový tréning vás vytrhne zo stereotypu.

Kruhový tréning je skvelý spôsob, ako schudnúť prebytočné kilá a súčasne vyformovať svoju postavu. K tomu všetkému navyše získate aj lepšiu fyzickú kondíciu. Striedanie aeróbnych a anaeróbnych aktivít v kruhovom tréningu umožňuje totiž spaľovanie tukov na jednej strane a posilňovanie svalov na strane druhej. Kruhový tréning je komplexné cvičenie, ktoré posilňuje celé telo a kombinuje v sebe aeróbne a anaeróbne aktivity. Skladá sa z vybraných stanovíšť zameraných na rôzne svalové partie, medzi ktorými sa presúvame a putujeme "v kruhu". Tréningy sú vhodné pre každého bez rozdielu kondície, veku alebo váhy. Hodí sa pre úplných začiatočníkov aj pre pokročilých cvičencov. Opäť je to možnosť variability cvikov na jednotlivých stanovištiach. Pri tréningoch využívame vlastnú hmotnosť a jednoduché cvičebné náradie ako jednoručky, Bosu, overbally, kettlebelly, posilňovacie gumy a iné.   

Kondičný kruhový tréning je kráľ v chudnutí. Vysoká intenzita vďaka zapojeniu celého tela od ramien až po lýtka vám zaručí, že sa neprestanete ani na minútu potiť. Rozhýbete celé telo pestrou paletou cvikov na nohy, chrbát, brucho, ale aj ruky. Kruhový tréning pre ženy je komfortnou voľbou i pre tie z Vás, ktorým nie je príjemné cvičiť v spoločnosti mužov. Zameriavame sa na cviky na chudnutie a formovanie a spevňovanie postavy so zacielením na problémové partie žien.