Dezerty

Ak obľubujete nízkosacharidové alebo tzv. lowcarb jedlá, tak tento recept sa bude hodiť. Muffiny s nízkym obsahom cukru, vysokým podielom bielkovín a primeraným množstvom zdravých tukov. Poďme na to.

Času máme všetci málo. Ušetriť pár minút príde vhod. Rýchle recepty šetria čas a ten nasledujúci patrí práve k nim. Rýchly, jednoduchý, chutný, málo kalórií. Pustime sa do toho.

Recept na jogurtovú zmrzlinu s proteínom a ovocím oceníte nielen ako osvieženie počas dňa, ale i večer keď Vás náhle prepadne chuť na niečo sladké a Vy nechcete narušiť svoj nastavený režim. A čo je super, potrebujete iba 3 ingrediencie.

Mám rada voňavé suroviny a do tejto kategórie patrí jednoznačne i kokos. Recept na fit kokosový dezertík, nabitý bielkovinami zvládne každá gazdinka. Musí však rátať s časom ktorý koláč potrebuje na stuhnutie. Ideálne nechať cez noc v chladničke. Poďme na to.

Palacinky. Jedlo ktoré môžete urobiť na tisíc spôsobov a vždy budú iné a chutné. Palacinky s cviklou majú klasickú chuť takže sa nemusíte báť že by ich deti nechceli, práve naopak, bude to pre nich niečo nové. Nielen chutia a majú nádhernú farbu ale sú i nutrične bohatšie ako klasika.

Plod rohovníka obyčajného, Svätojánsky chlieb ... i pod týmito názvami môžete nájsť karob. Karob sú až 30 centimetrov dlhé nepukavé struky. V období plnej zrelosti majú tmavo hnedú farbu a veľmi sladkú dužinu s pomerne veľkými, tvrdými semienkami. Naraziť na neho môžete v celej stredomorskej oblasti, ale aj v niektorých častiach Afriky, Austrálie a...

Keď som bola dieťa, tatino nám podchvíľou robieval na večeru tvarohové guľky. Bol ich plný veľký plytký tanier, jedna ako druhá, posypané škoricovým cukrom a bohato poliate roztopeným maslom. Každý z nás súrodencov vyfasoval lyžicu a postupne sme sa prejedli až k prázdnemu tanieru z tej svojej strany. Táto spomienka mi vyrobila chuť, ktorá ma...

V chladničke už pár dní dve balenia tvarohu ... je načase dať im príležitosť. Prinášam tip na tento skvelý "čískejk". Sú ľudia, ktorých irituje, že všade navôkol sa stretávajú s názvami potravín a jedál, ktoré nevedia prečítať. Jednoducho v ich živote sú cesty nasmerované inak. Je to milé a aj to je dôvod prečo môjho manžela milujem :-) o.i. s...